Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 30 степени

Денес, четврток, 22 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

Утре, петок, 23 јули, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северoзападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8