Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 30 степени

Денес, петок, 23 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

Утре, сабота, 24 јули, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »