Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: два физички напади, приведени три лица

На 23.07.2021 од страна на полициски службеници на СВР Битола се лишени од слобода на две лица на 19 и 21 година  од Данска, и едно лице од Битола на 21 година, постапувајќи по пријава од Г.И. (33) од Битола, според која околу 03.00 часот кај Градското шеталиште, по претходна расправија, тројцата физички го нападнале. По целосно документирање на случајот ќе им биде поднесена соодветна пријава.

На 22.07.2021 во СВР Битола 40-годишна жена од Битола пријави дека во семејниот дом во Битола била физички нападната од сопругот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »