Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, утре сончево до 34 степени

Денес, сабота, 24 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, недела, 25 јули, времето во Битола ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 34 степени.  УВ=9