Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, денес до 33 утре до 35 степени

Денес, недела, 25 јули,  во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 26 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Максималната температура во Битола до 35 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »