Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност температура до 36 степени

Денес, понеденик, 26 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во во планински подрачја ќе има услови за изолиран пороен дожд. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=8

Утре, вторник, 27 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9