Press "Enter" to skip to content

Денес уште еден нов позитивен на ковид-19, вкупно 39

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.839 тестирања, а регистрирани се 39 нови случаи на КОВИД-19, од кои 1 е од Битола.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти, нема од Битола, а актоивни во Битола се 2 случаи.

Направени се ЦЈЗ Битола 52 и преку “Плодност“ 46 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 959.456 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.124 бројката на оздравени пациенти е 150.307, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 326.

More from ВестиMore posts in Вести »