Press "Enter" to skip to content

Во Битола нови три лица позитивни на ковид-19, активни 5 случаи

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19, од кои од  Битола се 3 случаи.

Регистрирани сe 14 оздравени пациенти, нема од Битола, а вкупно во Битола сега има 5 активни случаи.

Досега во земјата се направени вкупно 963.049 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.171 бројката на оздравени пациенти е 150.321, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 359
More from ВестиMore posts in Вести »