Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 39 степени

Денес, четврток, 29 јули, во Битола, спроред прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 39 степени. УВ=9.

Утре, петок 30 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 39 степени. УВ=9.