Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 6 нови позитивни на ковид-19 од вкупно 54 нови случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.764 тестирања, а регистрирани се 54 нови случаи на КОВИД-19, од нив Битола се 6.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти.

Не се регистрирани починати пациенти.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 49 и преку “Плодност“ 24 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 966.813 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.225 бројката на оздравени пациенти е 150.333, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 401.

More from ВестиMore posts in Вести »