Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес само 1 нов позитивен на ковид-19, активни случаи 18

Според информации на Министерството за здравство во последните 24 часа се направени 5.315 тестирања, а регистрирани се 81 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола е забележан само 1 случај на позитивен на ковод-19.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти, нема од Битола.

Досега во Битола има 6.328 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а бројот на активни случаи е 18.

Не се регистрирани починати пациенти.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 107 и преку “Плодност“ 55 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 976.710 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.380 бројката на оздравени пациенти е 150.362, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 525.

More from ВестиMore posts in Вести »