Press "Enter" to skip to content

И денес во Битола натросечно топло, до 39 степени

Денес, сабота, 31 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде до 39 степени. УВ=9

Утре, недела, 1 август, во Битола времето ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе биде до 39 степени. УВ=9