Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: обљубена малолетничка, случајот го пријавила старателот

На 30.07.2021 во 14.50 часот во СВР Битола, 41-годишна жена од Битола пријавила дека на 29.07.2021 едно лице извршило обљуба врз малолетничка, чиј што старател е таа.

Известен е Јавен обвинител и претставник од Центарот за социјални работи и се работи на  расчистување на случајот

More from ВестиMore posts in Вести »