Press "Enter" to skip to content

Продолжува топлиот бран, во Битола до 38 степени

Денес, вторник, 3 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен, а попладне повремено засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9.

Утре, среда, 4 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »