Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес многу топло, до 39 степени, утре заладување

Денес, чеврток, 5 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец. Во попладневните и ноќните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места силен ветер (над 80 км/час) и услови за појава на град. Температурата во Битола до 39 степени. УВ=9

Утре, петок, 6 август, времето ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурата во Битола до 39 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »