Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо, температурата до 33 степени

Денес, петок, 6 август, времето во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има изолирана појава на локален пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, сабота, 7 август, времето во Битола ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »