Press "Enter" to skip to content

Јосип Периќ, странец во Битола, нов капитен на Еурофарм Пелистер

Босанскиот среден бек, Јосип Периќ, кој е големо засилување во Битола, и одлично ја одработи минатата сезона, е новиот капите на Еурофарм Пелистер за сезоната која следува, а доаѓа не местото на Градимир Чанески кој замина од Битола и сега дел од екипата на Бутел.

За сега новиот капитен на Еурофарм Пелистер соиграчите и сите љубители на ракометот во Битола, имаат само пофални зборови, за одмесувањето на теренот и надвор од него.

Заменик на Периќ ќе биде еден од поискусните ракометари од Македонија, Милорад Кукоски.

More from ВестиMore posts in Вести »