Press "Enter" to skip to content

Во Битола еден нов позитивен на ковид-19, активни 57 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека  во последните 24 часа се направени 3.101 тестирање, а регистрирани се 143 нови случаи на КОВИД-19, нема во Битола.

Регистрирани сe 32 оздравени пациенти од кои од Битола 1.

Досега во Битола има 6.373 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 56 случаи.

Пријавени се 2 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.022.293 тестирања на Ковид-19.
 Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 158.164 бројката на оздравени пациенти е 150.556, на починати е 5.509, а бројот на активни случаи изнесува 2.099.
More from ВестиMore posts in Вести »