Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло до 37 степени, утре потопло

Денес, понеделник, 9 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9

Утре, вторник, 10 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9