Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, од утре неколку степени поладно

Денес, вторник, 10 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки рабори, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 38 степени. УВ=9

Утре, среда, 11 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »