Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за физички напад од обезбедувач на казино

На 09.08.2021 во 04.45 часот во СВР Битола, Д.Ј. од село Средно Егри, битолско, пријавил дека околу 02.00 часот во казино на ул.„Лазо Трповски“ во Битола бил физички нападнат од едно лице вработен како обезбедување во казиното.

Се работи на расчистување на настанот.