Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, попладне можност за локален дожд

Денес, среда, 11 август, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на невреме со град и силен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола до  35 степени. УВ=8

Утре, четврток, 12 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на места вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола до  33 степени. УВ=8