Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 8 позитивни на ковид-19, оздравени 2, активни 75 случаи

Во последните 24 часа се направени 5.780 тестирање, а регистрирани се 588 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 8.

Регистрирани сe 26 оздравени пациенти од кои од Битола се 2 лица.

Во Битола има 6.395 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 75 случаи.

Пријавени се 8 починати лица во болнички услови, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 109 и преку “Плодност“ 29 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.033.882 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 159.269 бројката на оздравени пациенти е 150.613, на починати е 5.521, а бројот на активни случаи изнесува 3.135.

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »