Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: два физички напади во Битола

На 10.08.2021 година во 14.50 часот во СВР Битола, М.Ј. пријавила дека околу 13.25 часот на ул.„Смилевски Конгрес“ во Битола била физички нападната од едно лице, кое со закана се обидело да и ја одземе чантата. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

На 10.08.2021 во СВР Битола, А.В.(36) од Битола пријавил дека околу 14.45 часот бил физички нападнат од 57 годишник од Битола. Се работи на расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »