Press "Enter" to skip to content

Бразилец ќе го засили ФК Пелистер, Виктор Нилдо Јуфо нов играч за врска

Пред второто коло од Првата фудбалска лига екипата на Пелистер ангажира Бразилец, како најново засилување. Се работи за интернационалец Виктор Нилдо Јуфо кој по кратка пауза се враќа во македонскиот фудбал, овој пат во Пелистер, како трет македонски клуб во кој настапувал.

Виктор Нилдо Јуфо е 28 годишен играч за врска, а со ФК Пелистер потпиша договор на една година, а веќе му е на располање на тренерот Димитар Капинковски.

Јуфо својата кариера во Македонија ја започна во Шнендија од Тетово, а потоа замина во Албанија, за да врати во Вардар. По играњето во Индонезија и Бразил, преку Словенија, односно ФК Копер, се враќа во Македонија, и доаѓа во Пелистер.

Фото: ФК Шкендија

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »