Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес 17 нови случаи, едно починато лице и еден оздравен пациент, влупно 90 активни случаи

Во последните 24 часа се направени 5.390 тестирање, а регистрирани се 639 нови случаи на КОВИД-19 од кои од Битола се  17.

Регистрирани сe 22 оздравени пациенти од кои едно лице е од Битола.

До сега во Битола има  6.412 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а брјот на активни случаи се искачи на 90 лица.

Пријавени се 6 починати лица едно од Битола на возраст од 79 години, починато во болнички услови.

Направени се ЦЈЗ Битола 102 и преку “Плодност“ 32 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.039.272 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 159.908 бројката на оздравени пациенти е 150.635, на починати е 5.527, а бројот на активни случаи изнесува 3.746.

More from ВестиMore posts in Вести »