Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, четврток, 12 август, во Битола, според прогнозите на мереоролизите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, петок, 13 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »