Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала локална облачност

Денес, петок, 13 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, сабота, 14 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »