Press "Enter" to skip to content

Во Битола денен 15 нови позитивни, 1 оздравен, хоспитализирани 16, активни 110 случаи

Во последните 24 часа се направени 9.270 тестирањa, а регистрирани се 792 нови случаи на КОВИД-19, од кои од Битола се 15.

Регистрирани сe 104 оздравени пациенти од нив од Битола е еден пациент.

Во битолската болница има 16 хоспитализирани пациенти на возраст од 19 до 79 години. 5 се на кислородна поддршка.

До сега во Битола има 6.436 лица позитивни на ковод-19, а активни е 110 случаи.

Пријавени се 10 починати лица, нема од Битола.

Направени преку ЦЈЗ Битола 87 и “Плодност“ 76 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.055.312 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 161.359 бројката на оздравени пациенти е 150.774, на починати е 5.542, а бројот на активни случаи изнесува 5.043.

More from ВестиMore posts in Вести »