Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 14 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во југоисточните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, недела, 15 август, во Битола времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »