Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер прв финалист во Струга, ќе ја брани титулата

Тиквеш – Еурофарм Пелистер 21:38

Еурфарм Пелистер од Битола е првиот финалист на традионалниот ракометен турнир во Струга, по победата во второто коло во “А“ групата, против екипата на Тиквеш, кој гопобеди убедливо со 31:21. По победата и пласманот во финалето ја очечува подобрата екипа во дуелот Вардар – Бутел.

На стартот кавадарчани го постигнаа првиот погодок, а потоа следуваше серија на пелистерци. Следуваа одбрани на Кизиќ и головите на Обрадовиќ, а на одмор се отиде со 9:20, а првиот финалист беше познат.

Во вториот дел предноста на тимот од Битола не престана да расте, а победникот беше познат.

 
More from ВестиMore posts in Вести »