Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: малолетничка се оддалечила од домот и физички напад врз малолетник

На 13.08.2021 во 13.20 часот во СВР Битола, А.Т. (44) од Битола пријавил дека неговата ќерка на возраст од 13 години  од Битола се оддалечила од нивниот дом. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 13.08.2021 во 23.45 часот во СВР Битола, Д.П.М. од Битола пријавила дека околу 18.00 часот на Градското шеталиште во Битола нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »