Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и топло, температурата до 34 степени

Денес, недела, 15 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 16 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »