Press "Enter" to skip to content

На Широк Сокак мирен протест и марш против “присилната“ вакцинација (фото)

Како и беше најавено на социјалните мрежи во Битола на плоштадот „Магнолија“ вечерва се одржа мирен протест, против како што рекоа говорниците против присилната вакцинација.На протестот голем број битолчани рекоа дека доста била рамнодушност која му е во целосен прилог на тие кои сакаат да не поробат.Битолчани истакнаа и со собе носеа транспаренти против против она што протестираат, како што се мерките, забраните, рестрикциите, забраните, поделбите…По обраќањето на “Магнолија“ сите се упатија на протестен марш по Широк Сокак.

More from ВестиMore posts in Вести »