Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 15 нови позитивни, оздравени 7, активни 132 случаи

Во последните 24 часа се направени 7.245 тестирањa, а регистрирани се 999 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 15 нови позитивни.

Регистрирани сe 184 оздравени пациенти од кои од Битола се 7.

До сега во Битола има 6.468 лица кои биле или позитивни на ковид-19, а активни се 132 случаи.

Пријавени се 14 починати лица, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 109 и преку “Плодност“ 92 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.073.017 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 163.452 бројката на оздравени пациенти е 151.144, на починати е 5.574, а бројот на активни случаи изнесува 6.734.

More from ВестиMore posts in Вести »