Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес 20 нови позитивни на ковид-19, 1 оздравен, 151 активни случаи

Во последните 24 часа се направени 6.802 тестирањa, а регистрирани се 1.081 нови случаи на КОВИД-19, од кои од Битола се 20.

Регистрирани сe 91 оздравени пациент од кои од Битола е 1 пациент.

Досега во Битола има 6.488 лица кои биле или позитивни на ковид-19, а активни се 151 случај.

Пријавени се 15 починати лица, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 82 и преку “Плодност“ 49 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.079.818 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 164.529 бројката на оздравени пациенти е 151.235, на починати е 5.589, а бројот на активни случаи изнесува 7.705.

More from ВестиMore posts in Вести »