Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, четврток, 19 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

Утре, шеток, 20 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.