Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, понеделник, 23 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Битола температурата до 32 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 24 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Битола температурата до 32 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »