Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена локална облачност

Денес, петок, 27 авсгут, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=7.

Утре, сабота, 28 август, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=6.

More from ВестиMore posts in Вести »