Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со локален дожд

Денес, понеделник, 6 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има појава на локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, 7 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.