Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено до значително облачно

Денес, недела, 12 септември, во Битола времето ќе биде умерено до значително облачно, на југозападот со услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.  УВ=5

Утре, понеделник, 13 септември, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »