Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 30 сепрември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде.  Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, петок, 1 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »