Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрото ведро и студено, а преку денот претежно сончево

Денес, понеделник, 4 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, утрото ќе биде ведро и студено, а преку денот претежно сончево со слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, вторник, 5 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.