Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 10 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, понеделник, 11 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »