Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 37 возачи возеле повеќе од дозволеното

На 11.10.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 73 мерки против возачи, од кои 37 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и 36 за пречекорување на брзината надвор од населено место.

Откриени се и 8 други видови прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

 

More from ВестиMore posts in Вести »