Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне со повремен дожд

Денес, среда, 13 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремен дожд, вечер поинтензивни. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 14 октомври, во Битола времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, а понекаде на повисоките места дождот ќе преминува во снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »