Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд

Денес, четврток, 14 октомври, во Битола, споре прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, проследени со засилен северен ветер. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, петок, 15 октомври, во Битола, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.