Press "Enter" to skip to content

Во Битола студено утро со негативни температури, во текот на денот сончево до 13 степени

Денес, вторник, 26 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, наутро студено со негативни температури. Во текот на денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата до 13 степени.

Утре, среда, 27 октомври, во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »