Press "Enter" to skip to content

Синоќа пожар на блок 3, во РЕК “Битола“, нема повредени

Синоќа изби пожар на блок 3 во РЕК “Битола“, еден од двата блока со кои во моментот работеше комбинатот (блок 1 и 3).

Огнот изби во 22.50ч. на изолатор на трансформаторот на блок 3, надвор од електраната.

Нема повредени, а огнот е брзо изгаснат.

More from ВестиMore posts in Вести »