Press "Enter" to skip to content

Помал број на нови позитивни во Битола 37, оздравени 12, починато едно лице, активни 489 случаи

Направени се 3.019 тестирање, а регистрирани се 454 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 37.

Регистрирани сe 236 оздравени пациент од  Битола се 12.

Во Битола до сега 7.770 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 489 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица едно починато лице од Битола на 71 години.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 89  и преку “Плодност“ 61 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.407.769 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 206.077, бројот на оздравени пациенти е 190.806, на починати е 7.232, а бројот на активни случаи изнесува 8.039.

More from ВестиMore posts in Вести »